من پدر و مادر بسیار سختگیری دارم. در نوجوانی چه کنم؟

اولا من تو را می بینم و تنها نیستی. گاهی اوقات وقتی کسی حرف شما را نمی شنود یا باور نمی کند احساس می کنید دیوانه هستید.
برخی از والدین سختگیر هستند که از روی مراقبت و نگرانی سختگیر هستند. آنها والدین بیش از حد محافظت کننده هستند. اما افراد زیادی هستند که به دلایل خودخواهانه تربیت سخت‌گیرانه را انجام می‌دهند. اینها والدین مستبد هستند.
علیرغم اینکه روش‌های مختلفی را برای برخورد با والدین خود امتحان می‌کنید، هنوز هم متوجه می‌شوید که دائماً با آنها در حال دعوا هستید. شما در مواجهه با روابط خانوادگی مشکل دارید.
پس وقتی پدر و مادر سخت گیر دارید چه باید کرد؟
اگر پدر و مادری بسیار خشن دارید، در اینجا چند توصیه عملی وجود دارد که ممکن است زندگی شما را آسان کند و شرایط را فعلا کمی قابل تحمل تر کند.

ایمن بمان

مهم است که اگر پدر و مادرتان مورد آزار و اذیت فیزیکی هستند، به یک بزرگسال مورد اعتماد بگویید. ممکن است یکی دیگر از والدین غیر آزاردهنده، معلم، مشاور، پزشک یا حتی پلیس شما باشد.
دروغ نگو. نگرانی های خود در مورد ایمنی را برای آنها شرح دهید.
اگر آنها شما را باور ندارند، به بزرگسال دیگری که به آن اعتماد دارید بگویید. تا زمانی که کسی شما را جدی نگرفت تسلیم نشوید.

روی تغییر والدین خود حساب نکنید

در بیشتر موارد، والدین سخت گیر فرزندان خود را مورد آزار جسمی قرار نمی دهند. آنها فقط قوانین سختگیرانه و محدودیت های سخت دارند.
اکثر مردم پیشنهاد می کنند که اگر والدین سختگیر دارید، در مورد دیدگاه خود با آنها صحبت کنید و امیدوار باشید که روزی آنها تغییر کنند.
اما تغییر دادن دیگران بسیار دشوار است.
به احتمال زیاد، شما سال ها تلاش کرده اید. به همین ترتیب، ممکن است والدینتان سال‌ها سعی کرده‌اند شما را تغییر دهند. بنابراین می دانید که برای حل مشکل خود روی دیگران برای تغییر حساب کنید غیر واقعی است.
بنابراین، منتظر تغییر والدین خود نباشید یا سعی نکنید آنها را تغییر دهید.
اگر می توانید، سعی کنید آنها را متقاعد کنید که با شما در خانواده درمانی شرکت کنند. شاید بزرگسال دیگری بتواند والدین شما را متقاعد کند که تغییر کنند.

دست از مبارزه با آنها بردارید

اگر این کار را کرده اید، از دعوا با والدین خود دست بردارید.
دعوا رفتار آنها با شما را تغییر نمی دهد. تا زمانی که هیچ یک از شما عقب نشینی نکنید، این روند به شدت افزایش خواهد یافت.
تا جایی که می توانید، آنچه را که می خواهند انجام دهید. ممکن است دیوانه کننده به نظر برسد، اما در حال حاضر، شما چاره ای جز تکیه بر آنها ندارید. بنابراین تلاش برای پیروی از قوانین استبدادی آنها برای شما خوب است.
این برای همیشه ادامه نخواهد داشت
در نهایت، وقتی به اندازه کافی بزرگ شوید که بتوانید تصمیمات خود را بگیرید، انتخاب های بیشتری در دسترس شما خواهد بود.
برای به حداقل رساندن درد ناشی از فرزندپروری مستبدانه ، دست از مبارزه بردارید و هر زمان که می توانید از آن پیروی کنید. شما این کار را برای آنها انجام نمی دهید. شما این کار را برای خودتان انجام می دهید.
ممکن است یک عمر به نظر برسد، اما اگر توصیه های اینجا را دنبال کنید، در نهایت زندگی خود را برمی گردانید و شادتر زندگی می کنید.

سخت درس بخوان و نمرات خوب بگیر

04
03
01
02
مشاوره آنلاین با بهترین متخصصان روانشناسی و روانپزشکی

داشتن ابزاری برای حمایت از خود مطمئن ترین راه برای تضمین آینده ای مستقل، سالم و شاد است.
داشتن یک شغل خوب و انجام خوب در آن بخش مهمی از آن است. مطمئن ترین راه برای رسیدن به این هدف، مطالعه سخت، کسب نمرات خوب و رفتن به دانشگاه است.
دانشگاه تنها راه برای رسیدن به موفقیت در زندگی نیست، اما ساده ترین راه است.
شما بیشتر از دانش را در دانشگاه یاد می گیرید. یاد می گیرید که چگونه یاد بگیرید. دانستن نحوه یادگیری و بهبود مستمر خود به شما کمک می کند در هر تلاشی موفق شوید.
با عملکرد تحصیلی خوب، حتی ممکن است بتوانید مشکلات نمره بدی که والدین سختگیرتان شما را آزار می دهند را کاهش دهید. باز هم، شما این کار را برای هیچ کس دیگری انجام نمی دهید. این برای تو است.
برنامه ریزی کنید که در کدام کالج شرکت کنید، چه نوع شغلی را می خواهید، و چگونه می خواهید به آنجا برسید. یک برنامه محکم به شما این اطمینان را می دهد که در زمان مناسب می توانید از خود مراقبت کنید.

ورزش کنید، خوب بخوابید و سالم بخورید

در حال حاضر، زندگی شخصی شما سخت است، اما برای آینده ای بهتر آماده می شوید، آینده ای که از نظر روحی و جسمی سالم تر باشد.
به طور منظم ورزش کنید، خوب بخوابید و غذاهای سالم بخورید تا تناسب اندام و قوی بمانید.
حتی زمانی که دیگران این کار را نمی کنند با خود خوب رفتار کنید.
خواب کافی و ورزش نیز برای تقویت خلق و خو و پیشگیری از علائم افسردگی مفید است.

حمایت پیدا کنید اما از نفوذ بد دوری کنید

بزرگ شدن توسط والدین خشن می تواند یک تجربه تنهایی باشد.
دوستان شما ممکن است درک نکنند که چرا نمی توانید برای خوابیدن به آنها بپیوندید، با آنها بیرون بروید، زندگی اجتماعی عادی داشته باشید یا کارهایی را که آنها بدیهی می دانند انجام دهید.
اگر مشکلات خود را در خانه فاش کنید، ممکن است احساسات یا تجربه شما را نادیده بگیرند. ممکن است چیزهایی از آنها بشنوید که باعث شود از دوست نداشتن والدین خود به دلیل دوست داشتن پدر و مادر خود احساس بدی داشته باشید.
این تقصیر شما نیست که والدینتان زندگی را برای شما سخت می کنند و این تقصیر آنها نیست که متوجه نمی شوند شما چه می کنید. اجازه نده که شما را اذیت کند.
یک راه برای دریافت حمایت عاطفی خوب این است که با مشاور مدرسه خود صحبت کنید. اگر فرصتی به شما پیشنهاد شد که به یک درمانگر مراجعه کنید، از آن استفاده کنید.
همچنین، به دنبال افرادی باشید که می توانند شما را درک کنند و از شما حمایت کنند، اما از دوستی با کسانی که در بزهکاری، سوء مصرف الکل یا مواد مخدر سرکشی می کنند، محتاط باشید.
یک دوست بد ممکن است دقیقاً بفهمد که شما چه چیزی را تجربه می کنید، اما ممکن است شما را به مسیر اشتباه هدایت کند.
آنها ممکن است بر این باور باشند که اقدام نافرمانانه یا نقض قانون انتقام از والدینشان است، اما آنها فقط به خود و آینده خود آسیب می زنند.

کمک حرفه ای دریافت کنید

مطلب مفید خواندنی:

اگر برای مدت طولانی احساس غمگینی یا افسردگی می کنید، یا اگر احساس خودکشی می کنید، فوراً به مشاور مدرسه و والدین خود بگویید تا کمک پزشکی دریافت کنند. مراقبت از سلامت روان شما نشانه ضعف نیست. این نشان می دهد که شما فردی مسئولیت پذیر هستید که می دانید چگونه به خوبی از خود مراقبت کنید.

نظرات نهایی در مورد نحوه برخورد با والدین سخت گیر در نوجوانی

میخواهید در مورد چگونه در نوجوانی با والدین سختگیر رفتار کنیم؟ مشاوره داشته باشید؟
همین حالا مشاوره بگیر

به زبان ساده، بهترین راه برای مقابله با والدین سخت‌گیر، به حداقل رساندن درد و درگیری‌ها در زندگی روزمره، مراقبت خوب از خود و برنامه‌ریزی برای آینده است.
این مرحله تنها بخش کوچکی از کل زندگی شماست. وقتی زمان آن فرا رسد، سلامتی و تحصیلات خوب به شما این امکان را می دهد که زندگی بزرگسالی بهتری داشته باشید.
شما می توانید آن را انجام دهید.

اولین نظر را شما بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *