بسیاری از والدین از فکر کردن به دوران نوجوانی می ترسند.در مورد نوسانات خلقی، رفتارهای مخاطره آمیز، سرکشی، بی احترامی و بی مسئولیتی این مرحله رشد چه باید کرد؟
در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند تا به راحتی این مرحله را طی کنید.

با آنها به عنوان مردم رفتار کنید

این مشابه رفتار با آنها به عنوان دوست نیست.
رفتار با آنها به عنوان مردم به این معنی است که با نوجوانان به عنوان موجودات جداگانه و مستقل از شما با افکار و احساسات خود رفتار کنید که اغلب اوقات کاملاً با شما متفاوت است.
با آنها به عنوان یک فرد دیگر، مانند هر مردم یا غریبه دیگری در خیابان، بدون پیش فرض در مورد آنچه که فکر می کنند یا نمی اندیشند، رفتار کنید.
اگر نوجوانتان با شما به شیوه ای بی ادبانه و بی احترامی صحبت می کند، تصور نکنید که اینطور است.
دلایل زیادی می تواند وجود داشته باشد، مانند خسته بودن، دعوا کردن با بهترین دوست یا عدم توجه به لحن آنها.
شما مطمئناً نمی دانید مگر اینکه بپرسید.
زیرا والدین نوجوانان، مانند همه مردم، نمی توانند ذهن را بخوانند.
مستقیماً به آنها بگویید: “وای، این خیلی بی ادب است. آیا شما بی احترامی می کنید یا اینجا اتفاق دیگری می افتد؟
اغلب اوقات، از پاسخ تعجب خواهید کرد.
اگر تأیید کردند که عمداً بی احترامی می کنند، دلیل آن را از آنها بپرسید. چه اتفاقی بین شما دوتا افتاد؟
برخورد با آن شبیه برخورد با افراد دیگر است، نه بچه‌های کوچک یا بچه‌های بزرگ، به این معنی که نمی‌توانیم تصور کنیم که همیشه حق با ماست و آنها همیشه اشتباه می‌کنند. ما باید آنها را بشنویم.
وقتی با آنها به عنوان یک جوان معقول رفتار کنیم، آنها مانند یک جوان رفتار می کنند. فرزندپروری شما بسیار آسان تر خواهد شد.

«مشکلات نوجوانان» را «مشکلات نوجوانان» صدا نکنید

مشکلات نوجوانی فقط در سالهای نوجوانی ظاهر می شود، اینطور نیست؟ چرا نمی توانیم از این اصطلاح استفاده کنیم؟
موضوع این اصطلاح نیست بلکه نحوه استفاده ما از آن است.به راحتی می توان همه چیز را به گردن تغییرات هورمونی یا مغز انعطاف پذیر نوجوان انداخت.
اما اگر همه مشکلات را به یک چیز تعمیم دهیم، خطر فراموشی و نادیده گرفتن علل زمینه ای را داریم.
تا زمانی که اعتراف نکنیم که یک مشکل بزرگ وجود دارد و فقط ناشی از نوجوانی نیست، نمی‌توانیم مشکل را حل کنیم.

رابطه اول، همیشه

04
03
01
02
مشاوره آنلاین با بهترین متخصصان روانشناسی و روانپزشکی

افراد در هر سنی از داشتن رابطه نزدیک با والدین خود سود می برند، اما این امر به ویژه برای نوجوانان اهمیت دارد.
تحقیقات نشان می دهد که هر چه نوجوانان بیشتر با خانواده خود احساس ارتباط داشته باشند، کمتر با ناراحتی عاطفی، خودکشی، الکل، مصرف مواد و رفتارهای جنسی اولیه مرتبط هستند.
روابط والدین و فرزند باید اولویت اصلی هر والدینی باشد ، نه نمرات یا کارهای خانه.مشکلات رابطه را زودتر حل کنید و اجازه ندهید که تداوم پیدا کنند.
روابط منفی باعث منفی شدن بیشتر می شود، و می تواند به یک مارپیچ رو به پایین تبدیل شود.
رابطه خود را با نوجوان خود در معرض خطر قرار ندهید. رابطه مثبت شما با فرزندتان دلیل بچه دار شدن شماست (درسته؟)
هنگام تنبیه، سبک فرزند پروری گرم و پاسخگو را در پیش بگیرید ، والدینی مقتدر شوید و از اقدامات انضباطی استفاده کنید که به رابطه شما آسیبی وارد نکند.
علاوه بر این، اجازه دهید همه خانواده هر روز با هم غذا بخورند. این زمان را برای برقراری ارتباط، ارتباط با یکدیگر و گفتگوهای خانوادگی برای تقویت رابطه خود تبدیل کنید.
وقتی نوجوان شما با او پیوند محکمی داشته باشید، انگیزه بیشتری برای انجام کارهای خانه و کسب نمرات خوب خواهد داشت.
این رویکرد بسیار بهتر از مجازات آنها تا زمانی است که رعایت کنند.

حمایت از خودمختاری

توانایی نوجوان شما برای انتخاب و عمل آزادانه بر اساس آنها برای رشد نوجوان بسیار مهم است.
کودکانی که مجاز به انجام این کار هستند ، عملکرد تحصیلی، عملکرد اجتماعی، مهارت های اجتماعی ، انگیزه، سلامت روان بهتری دارند.
شما می توانید با تایید دیدگاه های آنها، تشویق آنها به کشف، اجازه دادن به آنها برای تصمیم گیری های خود و قرار دادن حداقل کنترل روی آنها به یک والدین حامی استقلال تبدیل شوید. انعطاف پذیر باشید و خطوط ارتباطی را باز نگه دارید تا در صورت مواجه شدن با مشکلات به شما اعتماد کنند.
در دوران نوجوانی، نوجوانان برنامه ریزی شده اند تا روابط خود را با والدین خود به سلسله مراتب کمتر و استقلال بیشتر تبدیل کنند تا آنها را برای زندگی مستقل بزرگسالی آماده کنند.
خودمختاری به این معنا نیست که به آنها اجازه دهیم هر کاری می خواهند انجام دهند.
به آنها اجازه دهید تصمیم بگیرند اما در طول مسیر به آنها آموزش دهید و به آنها یاد دهید که چگونه در مورد حل مشکلات در زندگی روزمره به طور انتقادی فکر کنند . استدلال و تفکر انتقادی از مهارت های مهم زندگی است که نوجوانان برای موفقیت در زندگی به آن نیاز دارند.
اگر می‌خواهند تصمیم بدی را اتخاذ کنند، از آنها بپرسید که در مورد نتیجه بدی که احتمالاً رخ خواهد داد چه احساسی دارند. گاهی اوقات، نوجوانان فقط نیاز به یادآوری دارند تا عواقب طبیعی را ببینند تا نوجوانی مسئولیت پذیر شوند.
همه ما بهترین ها را برای فرزندانمان می خواهیم. رها کردن کنترل ترسناک است، اما زندگی والدین شما را بسیار آسان‌تر می‌کند و فرزندتان را برای زندگی به عنوان یک بزرگسال آماده می‌کند.

حمایت عاطفی

سال‌های نوجوانی دوران بی‌ثباتی عاطفی، نوسانات خلقی سریع و گاهی اوقات درام است.مربی احساسات آنها شوید تا در رشد عاطفی به آنها کمک کنید.
به نوجوان خود بگویید که شما پایگاه امن آنها هستید . شما همیشه اینجا خواهید بود تا از آنها حمایت کنید و بدون قید و شرط آنها را دوست داشته باشید. آنها آزادند تا دنیا را کشف کنند، و زمانی که به شما نیاز دارند، می توانند روی شما حساب کنند که در کنارشان هستید.

نظارت بر نفوذ همتایان

دایره اجتماعی فرزندتان را از نزدیک تماشا کنید، اما نه سرزده.
یکی از جنبه های مهم نوجوانی، ایجاد توانایی ایجاد پیوندها و دوستی های قوی است. قرار گرفتن در معرض سطوح قابل توجهی از رفتار مشکل ساز در گروه همسالان خود اجتناب ناپذیر است.
نظارت والدین می تواند از فشار یا تأثیر منحرف همسالان مانند مصرف مواد مخدر و بزهکاری نوجوانان جلوگیری کند.
نظارت بر فعالیت های نوجوان خود و در عین حال اجازه دادن به خودمختاری به این معنی است که به آنها تکیه می کنید تا به شما بگویید. داشتن روابط قوی مبتنی بر اعتماد بسیار مهم است.بار دیگر، همه چیز در مورد رابطه است.

میخواهید در مورد 7 نکته برای تربیت آسان نوجوانان مشاوره داشته باشید؟
همین حالا مشاوره بگیر

مراقبت از سلامت روان

در دوران نوجوانی، مغز نوجوانان انعطاف پذیرتر از همیشه است.اما این اوج زمانی است که بسیاری از بیماری های روانی شروع به ایجاد می کنند.
مشکلات روانی مرتبط با استرس مانند اضطراب، افسردگی، کنترل وزن ناسالم، سوء مصرف مواد، اقدام به خودکشی، نارضایتی از بدن و اعتماد به نفس پایین در این دوره بیداد می کنند. تقریباً 20 درصد از نوجوانان از یک بیماری روانی رنج می برند که تا بزرگسالی منتقل می شود.
به نوجوان خود کمک کنید تا برنامه‌ای برای ورزش کردن، تغذیه سالم و 8 تا 10 ساعت خوابیدن برای ارتقای سلامت روانی ایجاد کند.
اگر متوجه شدید یا مشکوک هستید که نوجوانتان با مسائل روانی دست و پنجه نرم می کند، در اسرع وقت از یک متخصص کمک بگیرید.

همچنین ببینید:

صبر شما نتیجه خواهد داد

برای کمک به رشد فرزندتان، درک شما بسیار مهم است زیرا ممکن است فرزند شما تغییرات خلقی غیرقابل پیش بینی نسبت به معمول داشته باشد. شخصی نیست.
اما تا زمانی که رابطه خود را در اولویت قرار دهید و روی آن کار کنید، در نهایت همه چیز سر جای خود قرار خواهد گرفت.
وقتی ناامید هستید نفس عمیق بکشید. به این فکر کنید که 20 سال آینده چگونه انتخاب می کنید. آیا مشق شب همچنان شما را آزار می دهد یا رابطه شما (یا نبود آن)؟

همچنین ببینید: فرزندپروری

برای ارتباط والدین با کودک به کمک نیاز دارید؟

اگر به دنبال نکات اضافی و یک برنامه گام به گام واقعی هستید، این دوره آنلاین جامع ارتباط والدین با کودکان مکانی عالی برای شروع است.
این به شما مراحلی را ارائه می دهد که برای شناسایی مسائل ارتباط والدین با کودکان نیاز دارید و راهبردی را که می توانید برای کمک به فرزندتان در ایجاد ارتباط  اعمال کنید، ارائه می دهد.
هنگامی که این استراتژی مبتنی بر علم را بشناسید، ایجاد انگیزه در فرزندتان آسان و بدون استرس می شود.

اولین نظر را شما بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *